Weidmuller TOS 48-60VDC/48VDC 0,5A Term-Sries; Relais and Opto-Coupler 8950930000
40.48 AED
Term-Sries; Relais and Opto-Coupler
In stock
Type
TOS 48-60VDC/48VDC 0,5A
Order No.
Version
TERMOPTO, solid-state relais, 1 NO contact (Transistor), Rated control voltage: 48…60 V DC ±20 % , Rated switching voltage: 5…48 V DC, Continuous current: 500 mA, Screw connection
GTIN (EAN)
Qty.
10 pc(s).
Availability
Delivery date on request
Weidmuller HÜLSE REMOVAL TOOL CM 5 Heavy duty connectors 1044090000
Weidmuller KRN-M6/-95 S cable lugs 1494430000
Weidmuller RS 30 48VDC LD LP 1A Electronic 1101811001