Weidmuller TRS 230VACRC 1CO C1D2 Term-Sries; Relais and Opto-Coupler 1984600000
19.09 Euro
Term-Sries; Relais and Opto-Coupler
In stock
Type
TRS 230VACRC 1CO C1D2
Order No.
Version
TERMSERIES, Relay module, Number of contacts: 1 CO contact AgNi, Rated control voltage: 230 V AC ±10 %, Continuous current: 6 A, Screw connection
GTIN (EAN)
Qty.
10 pc(s).
Availability
Delivery date on request
Weidmuller RS 30 24VUC LD LP 1A Electronic 1101711001
Weidmuller TRZ 230VAC RC 2CO Term-Sries; Relais and Opto-Coupler 1123690000
Weidmuller PRO TOP1 120W 24V 5A F Power Supplies / MaxGuard 2568980000
Weidmuller TOZ 230VAC RC 230VAC1A Term-Sries; Relais and Opto-Coupler 1127610000
Weidmuller PRO ECO 480W 48V 10A Power Supplies / MaxGuard 1469610000
Weidmuller TOS 24VAC/48VDC 0,5A Term-Sries; Relais and Opto-Coupler 8951020000
Weidmuller HÜLSE REMOVAL TOOL CM 3 Heavy duty connectors 1044080000
Weidmuller PRO MAX3 120W 24V 5A Power Supplies / MaxGuard 1478170000