Weidmuller TOZ 24-230VUC 24VDC2A Term-Sries; Relais and Opto-Coupler 1127380000
36.07 Euro
Term-Sries; Relais and Opto-Coupler
In stock
Type
TOZ 24-230VUC 24VDC2A
Order No.
Version
TERMSERIES, solid-state relais, 1 NO contact (MOS-FET), Rated control voltage: 24…230 V UC ±10 % , Rated switching voltage: 3…33 V DC, Continuous current: 2 A, Tension-clamp connection
GTIN (EAN)
Qty.
10 pc(s).
Availability
Delivery date on request
Weidmuller RS 30 24VDC LD LP 1A Electronic 1101611001