Weidmuller TRS 24-230VUC 1CO Term-Sries; Relais and Opto-Coupler 1122850000
20.21 Euro
Term-Sries; Relais and Opto-Coupler
In stock
Type
TRS 24-230VUC 1CO
Order No.
Version
TERMSERIES, Relay module, Number of contacts: 1 CO contact AgNi, Rated control voltage: 24…230 V UC ±10 %, Continuous current: 6 A, Screw connection
GTIN (EAN)
Qty.
10 pc(s).
Availability
Stock article
Weidmuller TOS 220VDC/230VAC 0,1A Term-Sries; Relais and Opto-Coupler 8951150000