Weidmuller TOS 48-60VAC/48VDC 0,1A Term-Sries; Relais and Opto-Coupler 8950830000
8.82 Euro
Term-Sries; Relais and Opto-Coupler
In stock
Type
TOS 48-60VAC/48VDC 0,1A
Order No.
Version
TERMOPTO, solid-state relais, 1 NO contact (Transistor), Rated control voltage: 48…60 V AC ±20 % , Rated switching voltage: 5…48 V DC, Continuous current: 100 mA, Screw connection
GTIN (EAN)
Qty.
10 pc(s).
Availability
Delivery date on request
Weidmuller KT 22 Tools 1157830000
Weidmuller TOS 24VDC/48VDC 0,1A Term-Sries; Relais and Opto-Coupler 8950720000